Відповіді на ключові питання охочих пограти та тих, хто цікавиться пейнтболом

Багато хто (ті, хто не грав) звичайно вже чули про пейнтбол або бачили на фото, відео, у статтях ЗМІ і приблизно уявляють, що це таке, але все ж таки питань ще багато. Постараємося відповісти на найчастіші питання.

 

1. Пейнтбол - це командна спортивно-технічна гра на обмеженому просторі з простими, доступними правилами, що дозволяє учасникам реально помірятися силою, спритністю та швидкістю реакції та повною мірою відчути екстрим та азарт. Пейнтбол не потребує спеціальної фізичної підготовки, головне – кмітливість та рішучість. Також відсутня необхідність поділу гравців за ваговими або віковими категоріями.

2. Перед грою
Спочатку слід замовити гру вибравши день і час, зручний для вас за номером т. (044) 227-70-12; (093) 771-05-02; 
Після прибуття в клуб, гравці діляться на команди і перевдягаються в камуфляж різних кольорів або підготовлену власну форму, надягають маски, рукавички, на розсуд захисні жилети. Працівник клубу проводить інструктаж, потім гравці йдуть до зони пристрілювання і там випробовують свої маркери.

3. Маркери та кулі
Маркер - спеціальна пневматична зброя, працює на стиснутому повітрі чи вуглекислоті, і стріляє пейнтбольними кульками (це желатинові капсули, заповнені водорозчинною фарбою на рослинній основі). Фарба абсолютно нешкідлива для людини. Вона легко стирається з одягу вологою ганчіркою і легко відмивається, не залишаючи плям.
Маркери бувають: помпові (зустрічаються рідко) – принцип ведення вогню такий самий, як і у звичайної, вогнепальної помпи, напівавтомати – одне натискання на курок – постріл та електронні – мають різні налаштування режимів ведення полуавтоматичного вогню, чергами, повний автомат. Маркер складається з декількох частин: корпусу, дула, передньої ручки (на деяких, моделях відсутня), рукоятки або рами з курком, а також фідера або лоадера – щось на зразок магазину, в який засипаються кульки, і з нього потрапляють у маркер, у звичайний прокатний фідер входить до 200 куль. Маркери комплектуються повітряними балонами або СО2 (вуглекислотними). Повітряні балони краще з багатьох причин (можливість грати при мінусових температурах і т.д.) Швидкість вильоту кулі не повинна перевищувати 300 футів в секунду або 90 м/с. можливі травми. Дальність пострілу звичайного маркера в межах 60-70 метрів, прицільна 30-40 м.

 

4. Маски
Це найважливіший елемент захисту. На пейнтбольних полях існує жорстке правило, під час гри МАСКУ НЕ ЗНІМАТИ ЗА ЖОДНИХ ОБСТАВИН! У нашому клубі існує правило, МАСКА ЗНІМАЄТЬСЯ ГРАВЦЕМ після закінчення гри ТІЛЬКИ В ЗОНІ БЕЗПЕКИ!

5. Зона безпеки (забезпечення)
Зона безпеки - місце в якому знаходяться заправна станція, коробки з кулями, техніка, де можна стерти фарбу, засипати кулі і відпочити в паузах між іграми, а також місце збору уражених гравців . Єдине місце, де можна перебувати БЕЗ МАСКИ!

6. Безпека та основні обмеження:
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  • перебувати без захисної маски на ігрових полях і в зонах, відведених для стрілянини;
  • стріляти в суддів;
  • навмисно цілитися і стріляти в голову;
  • навмисно стріляти за межі поля;
  • стріляти в уражених, нейтральних та засліплених гравців;
  • цілитися в людей, які перебувають у зоні стрілянини без масок;
  • стріляти в супротивника з відстані менше 2 - 3 метрів

7. Суддівство.
Судді проводять інструктаж, стежать за вашою безпекою, виводять уражених гравців та вирішують спірні ситуації. Судді відрізняються кольором масок, також одягнені у спеціальні джерсі, або яскравий одяг. Ну і яке б рішення, вірне чи ні, приймається суддею - «Суддя завжди правий!».

8. Поразка гравця.
У пейнтболі «поранених» немає, є тільки «уражений гравець»
- Ураженим гравцем вважається гравець на будь-якій частині тіла якого, на масці, на голові, на маркері, на балоні, на фідері, або на спорядженні, яке гравець несе з собою на полі , є пляма фарби розміром з 5-ти копійчану монету. - Ураженим гравцем вважається той гравець, який визнав себе ураженим, навіть якщо на ньому немає плями фарби. - Уражений гравець - це той гравець, якого визнав ураженим суддя.
Уражений гравець, повинен підняти руку з маркером вгору або просто руку вгору, тим самим він оголошує себе ураженим і, не знімаючи маски, мовчки, тому що він же вже вбитий, по можливості найкоротшим шляхом, намагаючись не перетинати траєкторії пострілів інших гравців, вирушає до Зони безпеки. Великою помилкою новачків є визнання себе ураженим, він відчуває, що кулька прилетіла до нього і відразу піднімає руку, але не всі кульки розбиваються. Це пов'язано з декількома причинами, тому не поспішайте, перевірте себе, подивившись, або провівши рукою по тому місцю, де ви відчули попадання кульки, якщо на руці є сліди фарби – ви вражені, немає фарби – грайте далі. Ви можете попросити суддю «перевір мене!». Якщо ви вважаєте, що ваш супротивник, за яким стріляли – вражений, також можете зорієнтувати суддю «перевір он того гравця!». Суддя може голосом оголосити гравця «нейтральним» і почати його перевіряти на фарбу, в цей момент стріляти в нейтрального гравця – не можна. Найбільший гріх, природно, після зняття маски на полі – затирання, коли гравець нишком стирає пляму фарби і грає далі. Таких гравців можуть покарати, наприклад, поставивши до стінки та... розстріляти))))

9. Гра.
Гра проходить за різними сценаріями - місіями, вибір сценарію визначає місце, де проходить гра. Бажана участь не менше 6-ти осіб, можна і 1 на 1 пограти, але надовго вас не вистачить, та й багато задоволення від такої гри не отримаєте. Тривалість ігор 5 – 20 хвилин. Гравці поділяються на дві команди (за винятком турнірів). Завдання сценаріїв можуть бути різні: стінка на стінку, взяття форту, захоплення прапора, звільнення заручника тощо. Основні ігрові завдання перед командами ставить головний суддя. Якщо гравця вразили в ході поточної місії він, як випливає з пункту 8, рухається, НЕ ЗНІМАЮЧИ МАСКИ, до зони безпеки. Там він стирає фарбу, насолоджується гарячою кавою, чаєм або прохолодними напоями і чекає на закінчення поточної місії. На наступне завдання він виходить повноцінним бійцем. За день можна зіграти від 6 до 15 різних ігор. Важливий момент, навіть якщо у вас закінчилися кулі, не виходьте з гри, імітуйте активну гру, пейнтбол – командна гра, граючи без куль, ви можете принести своїм партнерам користь і як результат перемогу. Також дозволяється під час гри ділитися кулями із партнерами по команді. Якщо у вас під час гри виникають проблеми зі спорядженням або маркером, закінчилося повітря, зверніться до персоналу клубу, не намагайтеся вирішити проблему самостійно.

10. Скільки коштує пограти?
Вартість ігрового дня залежить від дня тижня, к-сті учасників, і к-сті пейнтбольних куль які ви візьмете. Див. Прайс-лист
Кількість куль, яку витрачають гравці, граючи прокатними маркерами, може бути у кожного різним. Залежить від темпераменту конкретної людини, умов гри, від навичок стрілянини, та й від величини гаманця, що природно. Середня витрата кульок за ігровий день 300 шт. Молодь зазвичай грає, за визначенням, економніше їм вистачає і 200 куль, а дітям і 400 може бути мало. Хтось витрачає більше, а хтось менший.
Приклад розрахунку
(Тарифи вихідного дня): Для дорослого - майданчик "Сайгон" + 300 куль, вартість ігрового дня становитиме 580 грн.;
Для студента - майданчик "Сайгон" + 200 куль, вартість ігрового дня становитиме 440 грн.
(Тарифи у будній день): Для дорослого - майданчик "Сайгон" + 300 куль, вартість ігрового дня становитиме 560 грн.;
Для студента - майданчик "Сайгон" + 200 куль, вартість ігрового дня становитиме 430 грн.

10. Травматизм.
Якщо не брати до уваги грубих порушень техніки безпеки та випадкових ударів через неуважність, то жодних травм немає. За кількістю травм пейнтбол як вид спорту займає останнє місце. Звичайно, іноді без синців у пейнтболі не обійтися, але куди без них. Прокатний одяг досить просторий, щоб пом'якшити удар кульки але все ж таки... іноді буває. Головне вдягнути рукавички, бандану, і по можливості захистити шию хусткою або шарфиком. Якщо зовсім страшно – Візьміть захисний жилет, особливо дівчатам та дітям. Величезне прохання НЕ СТРІЛЯЙТЕ у супротивника з відстані менше 2 - 3 метрів, крикніть АУТ! І боєць – «винесений». Не забувайте, пейнтбол – це гра!