16 березня 2010
Рух в CQB (західна термінологія - C.Q.B.- Close Quarters Battle-"бій на ближніх дистанціях") можна описати як швидкий, чіткий і тихий. Рух не відбувається без причини. Ніколи не робіть непотрібні рухи, тому що це ставить ваш підрозділ під загрозу. Коли ви рухаєтеся завжди пригинайтеся і намагайтеся бути найменшою метою. Біг є позаштатним, екстреним способом пересування. Однак, біг необхідний, коли команда виявлена, і повинна швидко змінити позицію для відображення атаки.

Вогневе прикриття є найважливішим аспектом руху. Якщо підрозділ підійшов до сходів, відкритих коридорів, перехрестя коридорів або іншої форми відкритого простору, подальші рухи відбуватимуться тільки під взаємним прикриттям. Схеми наведено нижче.

Побудова та структура штурмової групи в русі.

Базовий елемент: це два оператори, які мають однаковий колір (напр. Червоний1 і Червоний2 утворюють Червоний Елемент) вони роблять усі пересування лише парою, т.к. дві людини в CQB є мінімальною бойовою одиницею - вони здатні забезпечувати одна одну прикриттям.

Штурмова команда складається з чотирьох/п'яти/шести операторів. Тактика спочатку розрахована на чотирьох операторів (два елементи).

При русі коридором елемент заздалегідь знає що в залежності від його кольору він працює по штурму кімнат правої (або лівої) сторони. Див. схеми нижче.

ЧЕРВОНИЙ ЕЛЕМЕНТ
ЗАВЖДИ ЛІВА СТОРОНА
СИНІЙ ЕЛЕМЕНТ
ЗАВЖДИ ПРАВА СТОРОНА

Лідер
Червоний 2

Синій 1
Синій 2


Варіант для п'яти операторів в елементі:

ЧЕРВОНИЙ ЕЛЕМЕНТ
ЗАВЖДИ ЛІВА СТОРОНА
СИНІЙ ЕЛЕМЕНТ
ЗАВЖДИ ПРАВА СТОРОНА

Лідер

Червоний 1
Червоний 2

Синій 1
Синій 2

Лідер не є безпосередньо членом елементів і не бере участі безпосередньо у вході в кімнату. Він є відповідальним за центральний сектор. Найкращий варіант, т.к. шанси втрати лідера є мінімальними.

Варіант для шести операторів в елементі:

ЧЕРВОНИЙ ЕЛЕМЕНТ
ЗАВЖДИ ЛІВА СТОРОНА
СИНІЙ ЕЛЕМЕНТ
ЗАВЖДИ ПРАВА СТОРОНА

Лідер
Червоний 2
Червоний 3
Червоний 4

Синій 1
Синій 2

Оператори Червоний 3 і 4 можуть бути виділені Лідером групи в окремий елемент - Зелений - в якому сектори розподілені так:  

ЧЕРВОНИЙ ЕЛЕМЕНТ
ЗАВЖДИ ЛІВА СТОРОНА
СИНІЙ ЕЛЕМЕНТ
ЗАВЖДИ ПРАВА СТОРОНА

Лідер
Червоний 2

Синій 1
Синій 2

Зелений 1 - Фронт
Зелений 2 - Тил (Замикаючий)
< /td>
 
 

ТАКТИЧНІ ПОБУДУВАННЯ

1. Огинання кута

Основне правило : Не притискатися до кута, максимально збільшувати дистанцію до супротивника та максимізувати власне поле зору, плавно повертаючись вертикальною віссю кута і крокуючи убік.

 

 

 

2. Змійка

Ця побудова для руху коридором. Елементи рухаються по відповідній стороні стіни коридору. Центр вільний, щоб команда була мінімальною метою.

 

 

 

3. Зачищення Т-подібного перехрестя

Оператор притискається спиною до своєї стіни, і рухається синхронно з протилежним оператором, максимально збільшивши покриття протилежної йому сторони коридору, далі за командою обидва оператори повертаються на свій бік і крокують у коридор.
Надзвичайно важливі синхронні дії.

 

 

 

4. Побудова, яка використовується під час систематичного штурму в коридорі

Оскільки при систематичному штурмі досить типові паузи в діях команди ця побудова містить у собі невеликий ступінь захисту від раптової фронтальної або тилової атаки, доки команда готується до штурму бічних кімнат.

 

 

 

МЕТОДИКА ШВИДКОГО ВХІДУ ТИПОВІ ПРИМІЩЕННЯ/КІМНАТИ:

1. Вхід до кімнати.

Необхідна мінімальна затримка між входом 1-го та 2-го операторів. Цифрами в кімнаті позначені сектори відповідальності. Оператор атакує мету поза своїм сектором відповідальності лише за безпосередньої загрози команді або йому самому.

 

 

 

2. Швидке одночасне зачищення двох кімнат під час руху в коридорі

Вимагає синхронних дій двох елементів, але дає мінімальну затримку на зачистку двох кімнат, зберігаючи загальну динаміку штурму.